E-book i audiobook – „Czystość przedmałżeńska. Kilka intymnych listów do dziewcząt i chłopców”, Jan Bilewicz

Pobierz e-book

– książka w formie elektronicznej jest udostępniona za darmo, z wyłączeniem wykorzystania komercyjnego.

Pobierz e-book w formie PDF (1,6 MB) na smartfona:

 

 

 

 

Czasopismo „Miłujcie się” jest wizytówką Ruchu Czystych Serc, na jego łamach od lat publikowane są listy adresowane przede wszystkim do młodzieży. Łatwo można w nich znaleźć potrzebne argumenty, przemawiające za tym – dlaczego warto zachować czystość przedmałżeńską? Osobiście uważam, że mogą one również bardzo pomóc rodzicom w tzw. trudnych rozmowach z dziećmi, zwłaszcza kiedy wielu ludzi uporczywie twierdzi, że rodzice nie potrafią rozmawiać na „te tematy”.

Święty Jan Paweł II mówił m.in. “Cywilizacja śmierci chce zniszczyć czystość serca. Jedną z metod tego działania jest celowe podważenie wartości tej postawy człowieka, którą określamy cnotą czystości. Jest to zjawisko szczególnie groźne, gdy celem ataku stają się wrażliwe sumienia dzieci i młodzieży. Cywilizacja, która w ten sposób rani lub nawet zabija prawidłową relację człowieka, jest cywilizacją śmierci, bo człowiek nie może żyć bez prawdziwej miłości. (…) Wychowanie do czystości jest jednym z wielkich zadań ewangelizacyjnych, jakie stoją obecnie przed nami” (Sandomierz 1999) – warto często przypominać te słowa.

Listy Jana Bilewicza zostały opublikowane pod wspólnym tytułem „Czystość przedmałżeńska. Kilka intymnych listów do dziewcząt i chłopców”. W programie „Droga” ukazały się one w wersji audio.