Kurs Małżeński dla małżeństw i par nieformalnych

Projekt zrealizowany w ramach “Środy dla rodziny”: Katowice-Zawodzie, 2018

Data: 25 luty 2018 (spotkanie wprowadzające) + 7 kolejnych środ
Gdzie: MDK Zawodzie, ul. Marcinkowskiego 13a, Katowice
Dla kogo: dla małżeństw
W skrócie: wyjątkowa atmosfera, praktyczny wykład, dyskusja w parach, romantyczny posiłek i ŻADNEJ PRACY W GRUPACH
Organizator: Diakonia Wspólnoty Rodzinnej

Kurs Małżeński to seria siedmiu spotkań stworzonych po to, aby pomóc każdej parze w pracy nad wzmocnieniem ich relacji. Każde spotkanie rozpoczyna się poczęstunkiem. Pary siadają przy pięknie nakrytych, dwuosobowych stolikach, w towarzystwie przyjemnej muzyki. Prezentowany następnie wykład zawierający cenne treści jest przerywany ćwiczeniami, które uczestnicy wykonują w parach. Na Kursie Małżeńskim nie ma pracy w grupach. Nie trzeba dzielić się swoimi doświadczeniami małżeńskiego życia z kimkolwiek. Rozmowy w czasie Kursu Małżeńskiego toczą się pomiędzy małżonkami.

Nie mamy wątpliwości, że konieczne są okresowe badania techniczne naszych samochodów. Nie dziwimy się też ogromowi pracy i czasu, jaki poświęcają na przykład sportowcy na treningi i doskonalenia swojej techniki. Jest dla nas oczywiste, że największe życiowe osiągnięcia wymagają praktyki, szkolenia i poświęcenia. Podobnie jest z małżeństwem. Silne, pełne miłości i trwające całe życie relacje nie są wynikiem przypadku. Wymagają racy, wysiłku i wspólnego zaangażowania. Kurs Małżeński to sposób, aby uczynić małżeństwo, choćby najbardziej szczęśliwe, jeszcze lepszym.

W ciągu kolejnych sesji kursu odkrywaliśmy praktyczne narzędzia, które pomogą:

  • lepiej zrozumieć potrzeby innych
  • efektywnie się komunikować
  • pogłębiać więź poprzez rozwiązywanie konfliktów
  • uzdrowić wasze zranienia
  • zrozumieć wpływ wychowania na waszą relację
  • poprawić relacje z rodzicami i teściami
  • rozwinąć intymność seksualną
  • odkryć wasze języki miłości
  • i wiele, wiele więcej!

Kurs Małżeński został opracowany przez Nicky i Silę Lee, współautorów książek The Marriage Book i The Parenting Book. Są małżeństwem od ponad trzydziestu lat, mają czwórkę dzieci i są pracownikami Kościoła Świętej Trójcy w Brompton – londyńskiej parafii, z której wywodzi się Alpha. Nicky i Sila Lee pierwszy kurs poprowadzili w 1996 roku. Obecnie prowadzą oni kursy małżeńskie w parafii Holy Trinity Brompton trzy razy do roku. Każdorazowo uczestniczy w nich około 100 par małżeńskich. Ponadto w ciągu jednego roku odbywa się kilka tysięcy takich kursów w wielu krajach świata, także w Polsce.