Reportaż – “Czyste serca”, Radio Katowice

Beata Zamlewska-Pałyga, Anna Musialik-Chmiel. Reportaż w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego. Radio Katowice, 03.03.2014.

„Droga”–  program, który na  antenie Radia Katowice jest obecny ponad 20 lat i od początku jego autorzy promują wartości chrześcijańskie. Tej promocji nigdy dość, bo posiadanie takiego moralno – etycznego kompasu, jest niezbędne człowiekowi, by mógł godnie i pięknie żyć. Niestety nie wydaje się to dziś oczywiste i zrozumiałe. Dlatego możliwość prezentowania  autentycznych postaw i wyborów,  spotykanie ludzi przekonanych, że „trzeba od siebie wymagać, nawet jeśli inni nie wymagają” – zawsze przynosi satysfakcję.

Jednym z takich spotkań były rekolekcje dla młodzieży z Ruchu Czystych Serc. Od nich rozpoczęła się w „Drodze” praca nad tematem „czystości przedmałżeńskiej”, który z dziennikarskiej perspektywy wydaje się trudny, choćby dlatego, że „czystość” w mediach najlepiej sprzedaje się w reklamach środków piorących.

Samą frazę „czystość przedmałżeńska” powszechnie uważa się dziś za frazeologizm, gruszki na wierzbie, albo krokodyle łzy wydają się o wiele bardziej rzeczywiste . Dlatego z tym większą uwagą wsłuchiwaliśmy się w to, co mówili młodzi z RCS-u i tak powstał reportaż zatytułowany „Czyste serca”, który jest również poruszającym świadectwem wiary.